Odpowiedzialność majątkowa


W świetle polskiego prawa po wstąpieniu w związek małżeński można wyróżnić wspólność majątkową obejmującą majątek wspólny oraz osobisty współmałżonków. W takiej sytuacji korzystanie ze wspólnego konta lub świadczeń to tylko jedna strona sytuacji. Drugą jest odpowiedzialność majątkowa, która z ramienia ustawy zapewnia możliwość pokrycia wszelkiego rodzaju zadłużenia, jakie poczynili współmałżonkowie. Pokrycie następuje z majątku wspólnego.

Rozwiązanie tego typu problemu wymaga pomocy prawnika specjalizującego się w sprawach cywilnych. Oferta jednego z nich znajduje się na stronie internetowej polzlaw.pl. Można znaleźć tam również klarowne wytłumaczenie, jakie prawa i obowiązki przysługują małżonkom pod względem wspólnoty majątkowej, a także jaka jest droga prawna, którą należy podjąć zarówno w sytuacji, gdy jest się dłużnikiem, jak i poszkodowanym.

Zasięgnięcie opinii prawnika pozwoli na szybsze i mniej kosztowne załatwienie sprawy oraz uniknięcie sprawy w sądzie. Zazwyczaj sprawy tego typu rozwiązywane są na stopie polubownej, z pośredniczącym w rozmowach prawnikiem jako mediatorem. 

 

 WWW: https://www.polzlaw.pl/

Dodano: 2020-07-18

Miejscowość: Warszawa

Adres: Podwale 17

Kod pocztowy: 00-252

Telefon: 22 622 54 70


Społeczność:


WYSTAW OPINIE:Oceń firmę (0 z 0 głosów)
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Lulkowo.pl


WIĘCEJ
Card image cap

Softman S.A.


WIĘCEJ
Card image cap

Komputronik Biznes


WIĘCEJ
© Copyright 2023 | www.goramipolski.pl